استاکر برقی

استاکر برقی چیست؟

استاکر برقی : استاکر یکی از تجهیزات بسیار کاربردی است که در حمل و نقل کالاها در فروشگاه ها، کارگاه ها و.. نقش بسزایی دارد. از این وسیله برای تخلیه و بارگیری از ماشین های باربری استفاده می شود. استاکر دارای حرکات افقی و عمودی می باشد و به آسانی پالت ها و کالاها را جا به جا می کند.

یکی از شرکت های مطرح در زمینه فروش انواع بالابر استاکر و لیفتراک شرکت آتیه بالابر است که تمامی محصولات این شرکت دارای ضمانت نامه هستند و با کمترین قیمت عرضه می شوند. در ادامه بیشتر با استاکر برقی و انواع آن آشنا می شویم:

استاکر برقی دستگاهی است که انرژی آن جهت حرکت به جهات  مختلف توسط نیروی برق یا مولد باطری تامین می گردد. در این نوع بالابر تمام حرکات دستگاه از جمله بالا پایین بردن کالا و اجناس یا بر بری آن ها به جهات مختلف توسط استاکر انجام می شود.

استاکر برقی ساختار بسیار ساده ای دارد و از دو شاخک جدا از هم تشکیل می‌شود که به یک بدنه متصل هستند. تمامی استاکر ها برای حمل بار دارای یک شاخه هستند که به شکل چنگال می باشد و برای حمل بار زیر کالا قرار می گیرد و توسط اهرم به بالا یا پایین حرکت می کند.

هچنین دارای یک برد که مهم ترین قطعه ی آن است و چرخ های کوچک با لاستیکی از پلی اورتان می باشد که بتواند بدون کمک به نیروی انسانی حرکت کند. اما باید توجه داشته باشید که از استاکر در هر محیطی با سطوح ناصاف استفاده نشود. چرا که این دستگاه به دلیل ساختاری و قدرتی که دارد مستلزم استفاده در سطوح صاف می باشد.

کاربرد استاکر برقی چیست؟

کاربرد استاکر برقی چیست؟

در مکان هایی که با کمبود فضا مواجه هستیم و کارگاه هایی که دارای قفسه های کوچک هستند و از افراد برای جابجایی بار نمی توان کمک گرفت استاکر برقی بسیار کاربرد دارد و استفاده از آن آسان است و نیاز به دانش خاصی ندارد. بهتر است فردی که مربوط به انجام کار با این دستگاه هست باید تمام نکات ایمنی را رعایت کنند تا عملکرد دستگاه دچار مشکل نشود.

انواع استاکر برقی کدامند؟

استاکر برقی به دو نوع معمولی و تلسکوپی طبقه بندی می شوند:
استاکر معمولی که نام دیگر آن استاکر سکو دار می باشد این نوع استاکر دو شاخه دارد که به موازات هم قرار می گیرند. طول آن از 80 تا 120 سانتی متر متغیر است. نکته‌ای که باید در ارتباط با افزایش طول شاخه به آن توجه کرد این است که هر چه طول شاخک را افزایش دهید مقاومت دستگاه پایین می آید و با یکدیگر رابطه عکس دارند.

استاکر های معمولی در ظرفیت های 500 کیلو گرم تا دو تن ساخته شده اند و تا ارتفاع آن حداکثر 2 متر است.

استاکر تلسکوپی نوع دیگری از استاکر برقی می باشد که مانند استاکر معمولی دو شاخه دارد ولی با این تفاوت که شاخه ها از داخل هم رد شده اند و تحمل بار کمتری دارند. نکته قابل توجه در این نوع استاکر رابطه برعکسی است که ارتفاع دستگاه با ظرفیت آن دارد. به طور ساده تر یعنی هرچه ارتفاع دستگاه بیشتر شود ظرفیت آن پایین می آید. حداکثر ارتفاع استاکر تلسکوپی 4 متر است.

مزیت استاکر برقی چه می باشد؟

استاکر برقی مجهز ترین و پیشرفته ترین نوع استاکر می باشد که کاربرد ها و قابلیت های وسیعی را دارد و می تواند در جا به جایی کالاها و خصوصا در ارتفاعات که دسترسی انسان امکان پذیر نمی باشد آسان سازد.

استاکر برقی توسط باطری برقی و استاکر نیمه برقی توسط باطری که با کمک برق شارژ می شود حرکت و جابه جایی بار انجام می دهد، در این صورت می بینید که خبری از سوخت های فسیلی نیست. این امر نه تنها به محیط زیست آسیب نمی رساند بلکه قیمت آن را تا حدودی کاهش می دهد.

به همین دلیل از استاکر برقی به دلیل آن که تولید آلاینده ها مضر ندارد معمولا در فضاهای سر پوشیده و کوچک که محدودیت فضا دارند به کار می گیرند. این مزایای استاکر باعث محبوبیت بیشتر آن به نسبت لیفتراک ها شده است.

یکی دیگر از دلایل مهم این محبوبیت ابعاد کوچک اما پر کاربرد استاکر است که از آن در فضاهای کوچک سر پوشیده می توان استفاده کرد اما لیفتراک این قابلیت را به دلیل ابعاد بزرگ آن ندارد.

از دیگر مزایای استاکر می توان به این مورد اشاره کرد که در انبار ها و فروشگاهایی که فاصله ی بین قفسه های کم است، برای جابه جایی کالا و اجناس تنها استاکر قدرت مانور دارد. همین امر بر محبوبیت این بالابر در بین کاربران و مخاطبان بالابر می افزاید.

مزیت استاکر برقی

مزیت استاکر برقی

مشخصات استاکر برقی چیست؟

موضوع اصلی ما استاکر برقی می باشد اما استاکر دستی را نیز توضیح مختصری برای خوانندگان عزیز می دهیم.

در استاکر دستی همانطور که از اسم آن پیداست از نیروی برق استفاده نمی کند و تمام حرکات در جهت عمودی و افقی به وسیله نیروی دست انجام می گیرد. برای جابه جایی استاکر در جهت افقی به کمک دست ،آن را هل می دهیم و برای بالا بردن کالا به عنوان مثال قرار دادن در قفسه های بالایی انبار به وسیله تلمبه بسته به مدل استاکر استفاده می شود. این نوع استاکر قیمت پایین تری دارد.

استاکر نیمه برقی که از پرطرفدار ترین مدل های استاکر است در حرکت به سمت بالا و پایین به کمک نیروی برق و در حرکت افقی به وسیله نیروی دست (هل دادن یا کشیدن) به کمک چرخ های تعبیه شده در زیر آن کار می کند. این مدل بسیار کاربردی بوده و بیشتر از دو مدل دیگر مورد استفاده قرار میگیرد. زیرا نسبت به مدل اول انجام کارها با آن راحت تر است و نسبت به مدل سوم کم هزینه تر است.

مدل سوم استاکر تمام برقی یا اتوماتیک است. تمام حرکات به صورت اتوماتیک و با نیروی برق انجام می شود. استاکر برقی با ابعاد و ظرفیت های متفاوتی به بازار عرضه می شود. عملکرد این استاکر به گونه‌ای است که احتیاج به سوخت ندارد و با باطری کار می کند و نسبت به استاکرهای گازی بیشتر استفاده می شود. همچنین تعمیر این نوع استاکر خیلی زمان بر نیست و با هزینه ای اندک انجام می شود.

استاکر برقی را با نام های دیگر نیز ممکن است شنیده باشید از جمله:

 • لیفتراک نیمه دستی
 • لیفتراک نیمه برقی
 • یا بالابر نیمه دستی
 • و….

برای اطلاع از قیمت و هرگونه سوالی که در ذهن شما است درباره این محصول و سایر محصولات ما با شماره زیر تماس بگیرید. مشاوران ما با کمال میل شما را راهنمایی می کنند.

شماره تماس: 09120879186

محصولات مرتیط:

استاکر دستی مدل AT 99

استاکر برقی مدل AT 99

استاکر شارژی مدل AT 99

استاکر برقی چه کاربردی دارد؟

استاکر در حمل و نقل کالاها در فروشگاه ها، کارگاه ها و.. نقش بسزایی دارد. از این وسیله برای تخلیه و بارگیری از ماشین های باربری استفاده می شود. استاکر دارای حرکات افقی و عمودی است و به آسانی پالت ها و کالاها را جا به جا می کند.

استاکر برقی چند نوع است؟

دارای دو نوع معمولی و تلسکوپی هستند. استاکر معمولی یا استاکر سکو دار، دو شاخه دارد که به موازات هم قرار می گیرند. طول آن از 80 تا 120 سانتی متر متغیر است. استاکر تلسکوپی نوع دیگری از استاکر برقی می باشد که مانند استاکر معمولی دو شاخه دارد ولی با این تفاوت که شاخه ها از داخل هم رد شده اند و تحمل بار کمتری دارند.

استاکر برقی چه مزایایی دارد؟

استاکر برقی توسط باطری برقی و استاکر نیمه برقی توسط باطری که با کمک برق شارژ می شود حرکت و جابه جایی بار انجام می دهد، به همین خاطر نیازی به سوخت های فسیلی نیست. این امر نه تنها به محیط زیست آسیب نمی رساند بلکه قیمت آن را تا حدودی کاهش می دهد. به دلیل آن که تولید آلاینده های مضر ندارد معمولا در فضاهای سر پوشیده و کوچک که محدودیت فضا دارند به کار می گیرند

3 پاسخ
  • آتیه بالابر
   آتیه بالابر گفته:

   سلام با توجه به تغییرات نوسانات قیمت ها برای اطلاع دقیق از قیمت استاکر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *