تولید و فروش بالابر خانگی هوم لیفت| آتیه بالابر

بالابر خانگی : عوامل متعددی سبب می شود تا در ساختمان مسکونی از بالابر استفاده شود که کم بودن فضای  حرکت، نبودن فضا برای ایجاد آسانسور و یا به علت تردد کم، ضرورت نصب آسانسور ملاحضه نمی شود و یا اینکه برای جلوگیری از هزینه کرد بالا و صرفه جویی مالی، مالکان تمایل به نصب بالابر دارند.

در دنیای امروز نیاز به بالابر منحصر به مکان های تجاری، صنعتی و کارگاهی نیست، بلکه استفاده از بالابر در ساختمان های مسکونی به جهت سهولت در رفت و آمد بین طبقات بسیار رواج یافته است. تمامی حساسیت ها و الزامات نصب آسانسور برای بالابر نیز باید رعایت شود. این محصول برای افراد سالمند و کم توان که توانایی بالا و پایین رفتن از پله ها را ندارند مناسب می باشد. بالابر های خانگی برای جا به جایی اشخاص و یا اجسام  مابین طبقات رستوران ها و خانه ها و فروشگاه هایی که توانایی نصب  آسانسور را ندارند بسیار کاربردی است.

مردم برای انتخاب این محصول گزینه های متعددی دارند، اما این نکته سبب آن نمی شود که تمامی بالابر ها برای استفاده در خانه مناسب هستند. شروطی برای نصب بالابر وجود دارد مانند حفظ امنیت جانی و روانی استفاده کنندگان از بالابر خانگی که در رده نخست ملاحضات برای نصب آن از اهمیت بالایی برخوردار است. برخی از بالابر ها با وجود فضای مناسب برای نصب در منازل مسکونی اما به دلیل ایمنی پایین و عدم تعمین جانی مسافران، برای استفاده در کارگاه مناسب ترند. آیتم هایی برای هوم لیفت وجود دارد که برای استفاده در منازل باید رعایت شود. از جمله آن ها به ایمنی جانی، زیبایی و استهلاک پایین می توان اشاره کرد.

از میان بالابر های خانگی، نوع هیدرولیکی بهترین گزینه برای حمل اشخاص و اجسام مابین طبقات می تواند باشد. این محصول به دلیل استفاده از جک هیدرولیک، قدرتمند می باشد. اگر از سیستم مستقیم مرکزی از زیر استفاده شود، فقط با نصب  در ابتدای محل اتصال شلنگ به جک هیدرولیک ایمنی صد در صدی آن تامین می شود و خطر سقوط آن به صفر می رسد.

اگر از سیستم جک از بغل استفاده شود علاوه بر رپچر ولو از سیستم پارا شوت ریل (برای توقف انی بالابر در هر نقطه از کورس حرکت در زمان پاره شدن سیم بکسل )هم استفاده می شود. صفحه بالابر و یا کابین آسانسور در هنگام بحران به ریل قفل می شود، این مورد توسط پاراشوت انجام می گردد. پاراشوت در حقیقت ترمز بالابر و اسانسور می باشد که کابین و یا صفحه بالابر را در زمان بحران به ریل قفل می کند.

ویژگی های بالابرهای خانگی

تمامی بالابرهای هیدرولیکی خانگی از پاور یونیت هیدرولیکی استفاده می کنند. تفاوت میان بالابرهای هیدرولیکی نوع کاربری آن ها می باشد. کار کرد بالابرهای فروشگاهی، خانگی و رستورانی بر اساس مکانیزم هیدرولیکی می باشد. به همین علت هم است که آن ها را با نام هایی نظیر بالابر فروشگاهی، خانگی،  رستورانی و مغازه ای نامیده می شوند.

 • برق موردنیاز جهت فعالیت: تک فاز و سه فاز
 • دارای پاوریونیت ساخت کشور ایتالیا
 • استفاده از برق ups برای کار
 • امکان کنترل و فرمان پذیری از روی کابین
 • سیستم امنیتی تشخیص مانع در زیر کابین
 • سیستم ضد سقوط پاراشوت
 • عدم نیاز به حفر چاهک
 • پشتیبانی فنی 24 ساعته قدرتمند

نحوه عملکرد بالابر خانگی

بالابر خانگی و یا بالابر هیدرولیکی نوعی بالابر ثابت می باشد که جا به جایی را به وسیله جک هیدرولیکی و ریل به کمک نیروی پاور یونیت هیدرولیکی که از اجزای اصلی این نوع بالابر به حساب میآید، انجام می دهد. برای راه اندازی دستگاه از سیستم برق تک فاز و یا سه فاز استفاده می شود که قابلیت توقف در طبقه های مختلف، از طریق فرمان میکرو سوئیچ انجام می شود.

بالابر خانگی

کاربرد بالابر خانگی

از بالابر در امور مختلفی می توان استفاده نمود. هوم لیفت که دارای کابین می باشد برای جا به جایی ایمن تر اشخاص بین طبقات کاربرد دارد. در صورت سفارش مشتری از بالابر خانگی شیشه ای نیز می توان به عنوان هوم لیفت خانگی استفاده نمود. از بالابر خانگی می توان برای جا به جایی معلولین نیز استفاده نمود. همچنین بالابر خانگی ساده که متشکل از کفی و جک هیدرولیک برای جا به جایی نیز می توان استفاده نمود، اما به سبب ضریب ایمنی پایین استفاده از آن توصیه نمی گردد. هوم لیفت کوچک مناسب ترین گزینه برای استفاده در فضای محدود خانه می باشد.

قیمت بالابر خانگی یا هوم لیفت (Home lift)

قیمت تمام شده بالابر به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله آنها می توان به تکنولوژی بالابری، جنس بدنه و کابین بالابر، تعداد ایستگاه ها و متراژ بالابری و همچنین توان بالابر برای جا به جایی می باشد. از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت بالابر نواسانات بازار و قیمت ارز می باشد. بالابر خانگی یک متری 22 میلیون، نفربر دو متری 23 میلیون و هوم لیفت سه متری 25 میلیون

مزایای بالابر خانگی

صدای کم بالابر خانگی، امنیت بالا، صرفه جویی در هزینه ها مانند صرفه جویی در مصرف برق و همچنین ظرفیت بالابری دلخواه از ویژگی های بالابر خانگی و یا هوم لیفت می باشد که سبب افزایش محبوبیت این بالابر شده است. از دیگر مزایای بالابر های خانگی به موارد زیر می توان اشاره نمود:

 • نصب آسان و سریع
 • هزینه نگهداری از بالابر و سرویس آن ارزان
 • برق مورد نیاز دستگاه تک فاز
 • استفاده از دستگاه بسیار راحت
 • عدم نیاز به چاهک
 • عدم نیاز به آهن کشیهای جدا

معرفی بالابر خانگی هیدرولیکی

بالابر هیدرولیک خانگی دارای کابین می باشد و ایمنی بالاتری نسبت به بالابر های گیربکسی دارند. در منازل و ساختمان هایی که فضا برای نصب آسانسور وجود ندارد از بالابر استفاده می شود. بالابر هیدرولیک خانگی با برق تکفاز نیز قابل اجرا است.

بالابر خانگی کابین دار

ساختمان هایی که دارای برق تک فاز هستند از کابین های سبک استفاده می شود تا جایی که ممکن است از ظرفیت مفید بالابر خانگی استفاده کرد. برای این بالابر ها می توان هم از کابین های آسانسوری در گونه های مختلف نظیر تمام استیل، استیل چوب، استیل فرمیکا استفاده نمود و هم می توان از کابین های سبک مقرون به صرفه. در این نوع بالابر خانگی از پمپ های اسکرو الکترو مستغرف و شیر برقی های دو سرعتهجایگزین پمپ دنداه ای، الکترو موتور هواخنک و شیر برقی بلوکی استفاده کرد که تا 80 در صد صدای پمپ موتور و شوک توقف کابین را کاهش می دهد.

بالابر خانگی شیشه ای

این کابین تازه به بازار آمده باعث زیبایی دو چندان منزل شما می شود.طراحان بالابر همواره به دنبال طراحی های انواع بالابر می باشند که کارایی بالا و امنیت زیاد را تو امان داشته باشند. و به زیبایی خانه افزوده شده و شکل زیباتری به خانه می بخشد.

بالابر خانگی ساده

یکی دیگر از انواع بالابر خانگی، بالابر خانگی ساده می باشد که کابین ندارد و هیدرولیکی نیست. به همین علت ارزان ترین نوع بالابر خانگی می باشد.

ویژگی های بالابر خانگی ساده

 • عدم احتیاج نیازی به چاله
 • عدم نیاز به موتور خانه
 • نصب آسان در فضاهای که با کمبود جا مواجه هستند.
 • نیازی به تخریب محل نصب به هیچ وجه نیست.
 • برای نصب نیازی به جوشکاری نیست.
 • دستگاه بسیار کم صدا
 • در هنگام قطعی برق و یا در مواقع ضروری برای انتقال کابین به نزدیک ترین طبقه از پمپ دستی استفاده می گردد
 • استفاده از برق فقط هنگام بالا رفتن آسانسور
 • صرفه جویی در انرژی و نیروی برق به جهت آنکه از نیروی برق فقط برای بالا رفتن استفاده می شود.
 • امـکان جابـجایی از یک مکان به مکان دیـگر بـه دفعات
 • نصب راحت در زمان کم
 • عدم احتیاج به برق سه فاز
 • طراحی زیبا و مدرن

هم لیفت ها چه کاربردی دارند؟

برای افراد سالمند و کم توان که توانایی بالا و پایین رفتن از پله ها را ندارند مناسب است. بالابر های خانگی برای جا به جایی اشخاص و یا اجسام  مابین طبقات رستوران ها و خانه ها و فروشگاه هایی که توانایی نصب  آسانسور را ندارند استفاده می شود و فقط محدود بهخانه نمی شود.

هوم لیفت چه ویژگی هایی دارد؟

نص آنها بسیار آسان است- برای فعالیت خود به برق سه فاز احتیاج ندارد- حرکت نرم و بدون صدا دارد- به راحتی می توان دستگاه را از یک مکان به مکان دیگر انتقال داد- استفاده از آن در خانه محدود نمی شود.

قیمت Homme Lift چقدر است؟

تعیین قیمت آن به عواملی همچون تکنولوژی بالابری، جنس بدنه و کابین بالابر، تعداد ایستگاه ها، متراژ بالابری و همچنین توان بالابر برای جا به جاییب ستگی دارد. در حال حاضر بالابرخانگی یک متری 22 میلیون، نفربر دو متری 23 میلیون و هوم لیفت سه متری 25 میلیون است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *