بالابر بیمار

بالابر بیمار آتیه بالابر

با توجه به بیشرفت فوق العاده تکنولوژی در عصر جدید یکی از روش های نوین برای راحتی بیماران از قبیل فلج پا و یا افراد که از معلولیت جسمی یا معلول حرکتی رنج می بردند استفاده از بالابر بیمار است. جابجایی بیماران در هر سنی خصوصا افراد بزرگسال کاری دشواری است و ممکن است به بیمار آسیب جدی وارد شود برای همن دلیل از بالابر بیمار یا لیفتر معلولین استفاده میکنند.

بالابر معلولین در ابعاد مختلف و دارا بودن قابلیت تحمل وزن های مختلف طراحی شده است که بیماران در حین استفاده دچار مشکل افتادن نشودند. همچنین بیمار بر اکثرا دارای باتری های که قابلیت شارژ را دارد هستند و استفاده بیشتر از آن صورت گرفته این نوع دستگاه با استفاده از کنترول هدایت میشوند.

لیفتر بیمار در موارد و جایگاه های مختلف بیشترین کاربرد را دارند از جمله مکان های که بیشترین کاربرد را به اصطلاح به خود اختصاص داده است و سرعت عمل بالایی دارد در خانه سالمندان و بخش اورژانس بیمارستان ها هستند. لیفتر بیمار یکی از بهترین تجهیزات در پزشکی می باشد زیرا سهولت و سرعت عمل را برای پرستاران بالا برده و  بدون اینکه به کمک شخصی برای جابجایی بیمار نیاز داشته باشد و یا نظافت و بهداشت بیماران خود به تنهایی اقدامات لازم را به راحتی از پیش می برند.  بیمار بر سالمندان برای افراد کم توان بهترین شرایط ممکن را در زمینه جابجایی و حرکت ایجاد میکند. 

قیمت بالابر بیمار

قیمت بالابر بیمار به ابعاد و اندازه های مختلف با توجه به نحوه کاربرد آن متفاوت میباشد. همچنین به دلیل نوسانات قمیت در بازار امروز، نمیشود قیمت دقیق را ارایه داد زیرا سازندگان ابزار ساخت و ساز را در ایام های مختلف به قیمت متفاوت خریداری می کنند.

شرکت آتیه بالابر یکی از تولید کننده ای معتبر در زمینه انواع بالابر در سراسر کشور می باشد. این شرکت همه نوع بالابر  از جمله بالابر بیمار را توسط مهندسین خبره در اندازه های مختلف و سفارشات که از سوی مشتری گرفته می شود را با بهترین کیفیت تولید می کنند. این شرکت علاوه بر کیفت محصول به قیمت در نظر گرفته شده برای فروش نیز دقت لازم را به عمل می آورند زیرا قیمت نیز یکی از دغدغه های مردم به شمار می آید. پس این شرکت محصولات خویش را با قیمت مناسب همچنین در نظر گرفتن تخفیفات خصوصا برای مشتریان دایمی خود در سراسر کشور به فروش می رسانند.

خرید بالابر بیمار

برای خرید لیفتر بیمار یا خرید بیمار بر باید دقت لازم را انجام داد زیرا اگر از شرکت های نامعتبر خریداری شود ممکن است کیفیت محصول پاین باشد و باعث خسارت جدی خصوصا باعث آسیب رسیدن به بیمار شود.

شرکت آتیه بالابر یکی از بهترین تولید کنندگان در سراسر کشور می باشد. شما می توانید خرید محصول مورد نظر خود را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب از شرکت آتیه بالابر انجام دهید.

برای خرید آنلاین بیماربر یا سفارش آن به سایت مراجعه نماید همچنین برای اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در تماس باشید.

خرید بالابر بیمار
خرید بالابر بیمار

نکات مهم خرید بیمار بر

 • تحمل وزن: هنگام خرید باید دقت لازم را داشت برای اینکه دستگاهی که برای خرید بیمار در نظر می گیریم و  باید بدانیم این دستگاه تا چه اندازه وزن را تحمل میکند. حداکثر وزن هایکه در بازار به فروش میرسد از 150 کیلوگرم تا 300 کیلوگرم در انواع مختلف بالابر ها می باشد.
 • دامنه عمودی و ارتفاع دستگاه: مسلما بالابر های مختلف دامنه عمودی حرکتی و ارتفاع متفاوت دارد که بالابر بیمار نیز از این امر مثتثنا نیست. بالابر بیمار یا همان بیمار بر نیز انواع مختلف دارد که دامنه عمودی و ارتفاع آن فرق میکند. باید خرید این دستگاه را با توجه قد بیمار و بلندی تخت بیمار انجام شود.
 • ترمز اضطراری: همه نوع بالابر بیمار دارای ترمز اضطراری است اما اینکه از کیفت ترمز اضطراری بیشتر مطما بشیم زیرا در زمان اضطراری برای بیمار از مهمترین اهمیت به شمار می آید. پس باید از شرکت معتبر خرید را انجام دهید.
 • تحمل وزن فرد: بالابر ها با توجه به وزن افراد متفاوت تولید میشوند. پس در هنگام خرید دقت کنید که دستگاه بیماربر را با توجه به وزن فرد خریداری کنید. برای اینکه از این امر مطما تر باشید بهتر است از مکان های معتبر تولید خرید را انجام دهید. مبادا بعد از خرید مناسب با وزن بیمار نباشد و دچار خسارت شوید.
 • نوع یا جنس جلیقه: انتخاب نوع جلیقه یا جنس جلیقه یکی از مهمترین تجهیزات دستگاه بیماربر به شمار می آید از آنجای که جلیقه بیمار بر را  مانند لباس در اطراف فرد میبندد یا اینکه به شکل صندلی برای بیمار ساخته میشود. جنس آن از خطر سقوط بیمار جلوگیری میکند. شاید دغدغه بیشتر افراد در زمان خرید کیفیت جنس جلیقه بیمار بر باشد. پس برای اطمنان کامل از کیفیت محصول باید خرید خویش را از شرکت های که دارای اعتبار بیشتر و بالاتر است انجام دهید.
 • صفحه نمایش شارژ: بالابر بیمار انواع مختلفی دارد و ممکن است بعضی از آنها دارای صفحه نمایش شارژ نباشد. یکی از دیگر نکاتی که در هنگام خرید به آن دقت شود داشتن این صفحه است زیرا با دیدن درصد شارژ بهتر میتوانیم از آن استفاده مورد نیاز خود را ببریم و زمان شارژ و نگه داشتن شارژ آن را کنترول کنیم به دلیل اینکه در برخی اوقات نیاز بیمار با نداشتن شارژ برقی روبرو نشویم.
 • گارانیتی:واما گارانتی مهمترین سند بعد از خرید بالابر بیمار به شمار می آید تمام نکاتی که در بالا به آن پرداخیتم علاوه بر داشتن نکات ذکر شده داشتن گارانتی نیز از اهمیت بالا بر خوردار است. اگر در زمان گارانتی آسیب به دستگاه وارد شود میتوانند بدون اینکه به مشتری خسارتی وارد شود تعویض و یا تعمیر صورت پذیرد.

انواع بالابر بیمار

 بیمار بر پزشکی: بیمار بر پزشکی یکی از تجهیزات مهم پزشکی در بیمارستان ها و سایر مراکز درمانی خصوصا در بخش اورژانس بیشترین و بهترین کاربرد را دارد. استفاده از این دستگاه به این دلیل مهم است که سهولت کار و سرعت عمل را برای کادر درمان و افراد که بیمار را جابه جا میکند بالا میبرد بدون اینکه نیازی به کمک شخص دیگری داشته باشد. همچنین از همه مهمتر اینکه بیمار با آسودگی بیشتر بدون این که آسیب و ناراحتی برای بیمار پیش بیاد جابه جایی انجام میشود.

 بیمار بر دستی: بیمار بر دستی یکی دیگر از انواع بالابر بیمار میباشد برای راحتی جابه جا کردن بیمار این نوع دستگاه با دست محل مورد نظر را که برای بالا و پاین کردن طراحی کرده است کنترول میکند و برای جابه جا کردن نیز با دست دستگاه را جابه جا میکند.

 بیمار بر ایستا: بالابر ایستا که یک نوع بالابر دیگر با مقاومت بالا طراحی شده است برای افراد که از پاها فلج نیست کاربرد دارد و به صورت ایستاده افراد را جا به جا میکند.

بیمار بر برقی: بیمار بر برقی بیشترین کاربرد را در هر زمینه و مکان های مختلف دارد زیرا سهولت کار با این دستگاه به دلیل اینکه با کنترول قابل هدایت است بسیار بالا است. بیمار بر برقی با داشتن مقاومت بالا و طول عمر بالا طراحی شده است. فقط باید در زمان خرید باید دقت کرد که از صفحه نمایش شارژ برخوردار باشد.

 بیمار بر دیواری : بالابر بیمار از نوع دیواری آن برای انتقال بیمار از تخت بر روی ویلچر کاربرد دارد. بقیه مسیر را با ویلچر بیمار را جابه جا میکند. این نوع دستگاه برای بیماران سبک وزن ویا اینکه فلج کامل نباشد به کار میرود.

 بیمار بر هیدرولیک: این نوع بیمار بر را برای جابه جا کردن بیمار در مکان های هموار صورت میگیرد و در مکان های از قبیل خانه سالندان وبیمارستان ها که البته بیشتر کاربرد را در منازل دارد زیرا با صرف هزینه کمتر خریداری میشود.

بیمار بر سقفی: بیمار بر سقفی نیز مانند بیمار بر دیواری کاربرد دارد اما نوع سقفی آن با دقت بیشتری بیمار را از تخت بر روی ویلچر انجام میدهد.

بیمار بر پله: این نوع بالابر بیشترین کاربرد را در منازل که دارای پله است یا اینکه آسانسور ندارد بیشترین کاربرد را دارد. همچنین در سایر مکان ها برای انتقال بیمار در طبقات بدون آسانسور کاربرد دارد.

مزایای بیمار بر

عمل جابه جایی بیمار همواره یکی از خسته کننده ترین و سخت ترین موارد در بیمارستان ها، مراکز درمانی، خانه سالمندان و منازل  می باشد. برای سهولت عمل جابجایی بیمار در مکانهای ذکر شده  یکی از دستگاه های پر اهمیت به شمار می آید. دستگاه حمل بیماریا بیمار بر مسلما دارایی مزیت های می باشد که در زیربه آن ذکر می کنیم.

 • سهولت حمل بیمار توسط بیمار بر
 • سرعت بالا در حین عمل جابه جایی بیمار توسط فلتر معلولین
 • جلوگیری از آسیب رسیدن به بیمار
 • خسته نشدن بیمار برای جابه جایی
 • خسته نشدن بیش از حد کادر درمان برای جا به جایی  بیمار
 • رسیدگی کامل کادر درمان به همه بیماران
 • توسط این دستگاه کادر درمان به راحتی میتواند به بهداشت و نظافت بیمار رسیدگی کند.
 • پرستاران بدون نیاز به کمک بیماران را به راحتی جا به جا میکنند.

کاربرد بیمار بر

همانطور که در بالا به آن ذکر کردیم فیلتر بیماران یکی از دستگاهی مهمی است که بیشترین کاربرد را به خود اختصاص داده است. در زیر به برخی از کاربرد این دستگاه بالابر بیمار اشاره میکنیم.

 • قابل استفاده برای افراد که دارای معلولیت کامل است
 • قابل استفاده برای جانبازان و افراد که قطع نخاع شده است
 • جا به جا کردن بیمار از پله و روی تخت
 • جا به جا کردن بیمار توسط پرسنل بیمارستان ها و….
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *