بالابر هیدرولیک

معرفی بالابر هیدرولیک

بالابر هیدرولیک یکی از بهترین محصولات شرکت آتیه بالابر می باشد که در  انواع کارخانجات ، سرد خانه های میوه و دیگر مراکز صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند . اگر قصد خرید بالابر های هیدرولیک را دارید، توجه داشته باشید که قیمت بالابر هیدرولیک ، با توجه به کاربرد و سطح ایمنی و ظرفیت بالابر دارای قیمت متفاوتی می باشد .

قبل از پرداختن به بالابرهای هیدرولیکی بد نیست ابتدا انواع بالابرها را با توجه به روشی که برای تولید نیرو دارند به چند مدل تقسیم بندی می شوند که به شرح زیر است :

 • بالابر های آکاردئونی
 • بالابر های هیدرولیکی جک مستقیم
 • بوم لیفت‌های مفصلی و تلسکوپی
 • بالابر های تلسکوپی-زنجیری هیدرولیکی
 • ترکیب هیدرولیک زنجیر
 • ترکیب هیدرولیک کابل
اطلاع از قیمت بالابر
اطلاع از قیمت بالابر

در مورد امنیت بالابر ها باید گفت که میزان امنیت انواع بالابر به ترتیب ذکر شده در بالا می باشد، یعنی بالابرهای آکاردئونی بیشترین و بالابرهای ترکیبی هیدرولیک و کابل کمترین امنیت را دارا می باشند .

آشنایی با انواع بالابر هیدرولیک

بالابر های هیدرولیک سیستمی است که در آن نیروی بالابری توسط فناوری هیدرولیک و مدار هیدرولیک تأمین می‌گردند . در این بالابرها چرخشی که موتور ایجاد می کند باعث هدایت روغن از مخزن به سمت پیستون و جک ها شده و در نتیجه این نیرو باعث حرکت کابین به سمت بالا می شود ، در هنگام پایین آمدن نیز با ورود برق به موتور شیر تخلیه روغن باز شده و روغن از پیستون ها به داخل مخزن بر می گردد . فناوری هیدرولیک در لیفتراک ها ، خودرو ها ، بالابرهای خودرو ، جک های هیدرولیکی و بسیاری از ماشین آلات سنگین راه داری و معدن کاربرد دارد .

لازم به ذکر است که برخی از آسانسور ها نیز با استفاده از فناوری هیدرولیک کار می کنند ( آسانسور های هیدرولیکی )که در مطالب دیگر به آن خواهیم پرداخت.

انواع بالابر های هیدرولیک

بالابرهای هیدرولیک از مغازه معمولی (بالابر هیدرولیک مغازه) گرفته تا کارخانجات بزرگ کاربرد دارند و معمولا از آنها برای بالا بردن بار (باربر) و نفر (نفر بر) استفاده می کنند که در منازل نام این بالابر بالابر خانگی است. این بالابر ها براساس نحوه اتصال پیستون به کابین به سه دسته تقسیم می شود:

 • بالابر های هیدرولیک جک کنار.
 • بالابر های هیدرولیک جک مستقسم کابین.
 • بالابر های هیدرولیک جک مستقیم کناری.

این بالابرها به دلیل سهولت نصب ، قیمت مناسب ، سادگی و کارایی بالا در اکثر مغازه ها ، خانه ها و مراکز تجاری و غیر تجاری مورد استفاده قرار می گیرند .

اجزای اصلی بالابر های هیدرولیک عبارتند از:

 • پیستون درون یک استوانه .
 • مخزن روغن .
 • پمپ بالابر .
 • موتور هیدرولیک .
 • شیر فلکه .

معمولاً بالابرهای هیدرولیکی دارای یک اتاق (چاله) برای قرارگیری موتور و پمپ و همچنین مخزن روغن می باشد. بنابراین به فضای بیشتری از آنچه انتظار می رود نیاز  خواهید داشت .

بالابر هیدرولیک به چند دسته تقسیم می شوند؟

بالابر ها بر حسب مکانیزم و کاربرد هایی که دارند به دو دسته ی کلی تقسیم می شوند :

 • بالابر هیدرولیک ثابت

این بالابر ها در خطوط تولیدی ها و انباری ها در جهت جابه جایی بار های سنگین و تخلیه آن ها از خودرو ها و کامیون ها مورد استفاده قرار می گیرد و دارای مکانیز های هیدرولیکی ، زنجیری و کابلی می باشند.این بالابر ها عموما نیاز به یک چاهک داشته که درون آن قرار بگیرند.

 1. بالابر هیدرولیک ثابت جک هیدرولیک مستقیم: جک هیدرولیک این بالابر مستقیمابه میز بار متصل شده است که موجب می شود آن را به سمت بالا هدایت کند.
 2. بالابر هیدرولیک ثابت زنجیری و کابلی: چرخ زنجیر این بالابر یا قرقره ی کابل توسط جک از کورس حرکت می کند در نتیجه نیرو توسط زنجیر یا کابل به میز منتقل و کل مسیر را طی می کند.
 3. بالابرهای ثابت آکارئونی: در این بالابر مکانیزم قیچی توسط جک باز شده و منجر به تامین ارتفاع مورد نظر می شود.
 • بالابر هیدرولیک سیار

از این بالابرها در جهت کار جابه و جایی افراد در ارتفاعات همانند رنگ آمیزی ، نصب تجهیزات ، ساخت و ساز ها و… استفاده می شود.بالابرهای سیار دارای دو نیروی حرکتی چون خود کششی یا هلی باشند. نیروی خود کششی به وسیله کابل برق یا دیزلی حرکت می کند و راحتی را برای اپراتور ایجاد کرده که به جای هل دادن از جوس استیکی که در زیر دستگاه تعبیه شده است آن را جا به جا کند.اما در بالابر سیار هلی گاها به یک نفر الی چند نفر برای جابه جایی دستگاه نیاز است.

 1. بالابر هیدرولیک سیار افقی-عمودی: به این دستگاه ها بوم لیفت نیز گفته می شود و برای کار در ارتفاعات ، جابه جایی نفرات و دسترسی به نقاط جانبی استفاده می شود.از آن جهت که این دستگاه ها از مکانیزم هیدرولیک برخوردار هستند در نتیجه امنیت بالایی را دارند.از انی دستگاه می توان به بالابر های مفصلی ، تلسکوپی نیز اشاره کرد.
 2. بالابر هیدرولیک سیار عمودی: همان گونه که از نامشان پیداست توانایی حمل بار به صورت عمودی را دارند مانند بالابر های آرکادئونی.
بالابر ها به چند دسته تقسیم می شوند؟

بالابر ها به چند دسته تقسیم می شوند؟

موارد موثر بر قیمت بالابر هیدرولیک

قیمت بالابر های هیدرولیک به عوامل و آیتم های متفاوتی بستگی دارد . جدای از اینکه نفربر باشد یا باربر عوامل زیر در قیمت این محصول موثر است .

 • مقدار بهینه بودن در مصرف برق به ویژه در بالابر صنعتی .
 • حداقل عمق چاله مورد نیاز هنگام نصب .
 •  دارا بودن یا نبودن قفل دستی ضد سقوط .
 • سنسور ها و علائم هشداری که جهت ایمنی بالابر در نظر گرفته شده است .
 • حداکثر ارتفاعی که قادر است جابجا شود .
 • نوع آلیاژ بکار رفته در ساخت جک ها و سیلندر ها .
 • تعداد جک های هیدرولیکی که در ساخت بالابر بکار رفته است .
 • امکاناتی بالابر در زمان قطع برق .
 • دارا بودن سنسور های امنیتی .
 • دارا بودن یا نبودن شیر هیدرولیک ترکیدگی و فشار شکن (relif valve) .
 • مقدار قدرت موتور خانه الکتروهیدرولیک .
 • ابعاد و ظرفیت های مختلف بالابر که به محیط و درخواست مشتری بستگی دارد .

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا از دیگر عاملی که بر قیمت بالابر هیدرولیک تاثیر گذار است سفارش ساخت آن می باشد که با توجه نوع محل و متراژ آن بالابر مورد نیا شما ساخته می شود.در چنین حالتی ممکن است اندازه سفارش ساخت بالابر شما از یک بالابر آمده بیشتر باشد درنتیجه بر قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

خرید بالابر هیدرولیک از شرکت آتیه بالابر

اگر قصد خرید بالابر برای منزل ،مغازه یا واحد صنعتی خود را دارید پیشنهاد می کنیم ابتدا از کارشناسان این کار بخواهید تا جایی که قصد دارید بالابر در آنجا نصب کنید را بازدید کنند و سپس اقدام به خرید نمایید . شرکت آتیه بالابر یکی از معتبرترین شرکت ها در زمینه فروش بالابر های هیدرولیکی بوده و سال ها در زمینه فروش انواع بالابر، آسانسور و…  فعالیت دارد . لذا می توانید برای مشاوره و قیمت بالابر های هیدرولیکی از کارشناسان مجرب این شرکت بهره مند شوید .

خرید بالابر هیدرولیکی به دقت و شناخت بالایی نیاز دارد.کسی می تواند یک بالابر هیدرولیکی با کیفیت تهیه کند که دقت بالایی به جزئیات چون نحوه ی اتصال پیچ . مهره ها ،اجزای سازنده ، نشان استاندارد و… دارد.این دقت بالا و شناخت کافی از نحوه ی ساخت بالابر هیدرولیکی تنها از عده ی یک کارشناس متخصص و مجرب بر می آید. به همین علت است که کمک از یک کارشناس حرفه ای در هنگام خرید پیشنهاد می شود.

کارشناسان آتیه بالابر دارای مهارت بالا و تخصص ویژه ای در این زمینه می باشند که قبل از خرید از نوع بالابر مورد نیاز شما و محل نصب آن در ابتدا آگاهی یافته و با توجه به اطلاعات کسب کرده بهترین و مناسب ترین بالابر هیدرولیکی را به شما پیشنهاد می دهند.

خرید بالابر هیدرولیک

خرید بالابر هیدرولیک

مزایا و معایت انواع بالابر های هیدرولیک

بالابرهای ثابت زنجیری و کابلی هیدرولیکی: این بالابر های به نسبت سایر بالابرهای هیدرولیکی امنیت کمتری دارند اما با این حال دارای مزایای چون سرعت بالاروی زیادی می باشد که می تواند سرعت عمل ما در جابه جایی اجناس را بالا ببرد. همچنین دارای ظرفیت متوسطی می باشد که توانایی حمل اجناس تا 2 تن دارد و چون در دسته ی بالابر های ثابت قرار می گیرد به عمق چاه زیادی نیاز ندارد.

بالابر ثابت هیدرولیک جک مستقیم: این دستگاه بر خلاف بالابر زنجیری کابلی به عمق چاه زیادی برای نصب زیاد دارد و به دلیل بزرگی و سنگینی سرعت بالاروی آن به نسبت دبگر بالابرها متوسط می باشد.همچنین به علت وجود سطح میزی با سایز متوسط  بیشتر در انبار ها ، کارخانه ها،فروشگاه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

اما این دستگاه دارای ایمنی مناسب و بالایی می باشد و شما با اطمینان خاطر می توانید از این دستگاه استفاده کنید.این دستگاه را می توان با توجه به نیاز شما در ظرفیت ها و قابلیت های حمل بار متفاوتی ساخته و نصب شود.

بالابرهای ثابت آرکادئونی: سرعت بالاروی این بالابرهای آرکادئونی بسیار کم می باشد و این خود می تواند دلیل بر امنیت بالای این بالابر به حساب آید.به نسبت سایر بالابرها عمق چاه کمی را نیاز دارد و می توان این بالابر را در ظرفیت های گوناگون با میز کاری گسترده یا کوچک طراحی و ساخته شود.

انواع بالابر های هیدرولیک

انواع بالابر هیدرولیک

 

بالابر هیدرولیک چیست؟

بالابر هیدرولیک یکی از بهترین انواع بالابر است که در کارخانجات ، سرد خانه های میوه و دیگر مراکز صنعتی جهت بالا بردن بار (باربر) و نفر (نفر بر) مورد استفاده قرار می گیرند.

بالابر هیدرولیک دارای چند دسته هستند؟

بالابر ها بر حسب مکانیزم و کاربرد هایی که دارند به دو دسته ی ثابت و سیار تقسیم می شوند. نوع ثابت آن در خطوط تولیدی ها و انباری ها در جهت جابه جایی بار های سنگین و تخلیه آن ها از خودرو ها و کامیون ها کاربرد دارد و نوع سیار آن جهت کار جابه و جایی افراد در ارتفاعات همانند رنگ آمیزی ، نصب تجهیزات ، ساخت و ساز ها کاربرد دارد.

قیمت بالابرهای هیدرولیک چگونه تعیین می شود؟

قیمت آن به عوامل زیادی بستگی دارد مثلا نوع آن(ثابت یا سیار بودن)- مقدار بهینه بودن در مصرف برق – دارا بودن یا نبودن قفل دستی ضد سقوط – ظرفیت و… البته این محصول در شرکت آتیه بالابر با کیفیت بالا و کمترین قیمت به فروش می رسد.
 جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمتهای روز بازار با شماره های 02155287389 ، 09120879186 تماس بگیرید.

3 پاسخ
  • آتیه بالابر
   آتیه بالابر گفته:

   سلام جهت اطلاع از قیمت بالابر هیدرولیکی می توانید با شماره های رو به رو(09125465935 – 09120879186 -02155287389) تماس بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *