بالابر هیدرولیک

بالابر هیدرولیک

بالابر هیدرولیک یکی از بهترین محصولات شرکت آتیه بالابر می باشد که در  انواع کارخانجات ، سرد خانه های میوه و دیگر مراکز صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند . اگر قصد خرید بالابر های هیدرولیک را دارید، توجه داشته باشید که قیمت بالابر هیدرولیک ، با توجه به کاربرد و سطح ایمنی و ظرفیت بالابر دارای قیمت متفاوتی می باشد .

قبل از پرداختن به بالابرهای هیدرولیکی بد نیست ابتدا انواع بالابرها را با توجه به روشی که برای تولید نیرو دارند به چند مدل تقسیم بندی می شوند که به شرح زیر است :

 • بالابر های آکاردئونی .
 • بالابر های هیدرولیکی جک مستقیم .
 • بوم لیفت‌های مفصلی و تلسکوپی .
 • بالابر های تلسکوپی-زنجیری هیدرولیکی .
 • ترکیب هیدرولیک زنجیر .
 • ترکیب هیدرولیک کابل .

جهت مطالعه بیشتر می توانید به دانستنی های بالابر مراجعه نمایید .

در مورد امنیت بالابر ها باید گفت که میزان امنیت انواع بالابر به ترتیب ذکر شده در بالا می باشد، یعنی بالابرهای آکاردئونی بیشترین و بالابرهای ترکیبی هیدرولیک و کابل کمترین امنیت را دارا می باشند .

انواع بالابر هیدرولیک

بالابر های هیدرولیک سیستمی است که در آن نیروی بالابری توسط فناوری هیدرولیک و مدار هیدرولیک تأمین می‌گردند . در این بالابرها چرخشی که موتور ایجاد می کند باعث هدایت روغن از مخزن به سمت پیستون و جک ها شده و در نتیجه این نیرو باعث حرکت کابین به سمت بالا می شود ، در هنگام پایین آمدن نیز با ورود برق به موتور شیر تخلیه روغن باز شده و روغن از پیستون ها به داخل مخزن بر می گردد .

فناوری هیدرولیک در لیفتراک ها ، خودرو ها ، بالابرهای خودرو ، جک های هیدرولیکی و بسیاری از ماشین آلات سنگین راه داری و معدن کاربرد دارد .

لازم به ذکر است که برخی از آسانسور ها نیز با استفاده از فناوری هیدرولیک کار می کنند ( آسانسور های هیدرولیکی )که در مطالب دیگر به آن خواهیم پرداخت . پیشنهاد می کنم از مطالبی دیگری همچون بالابر نفری مدل فرمان آسانسوری نیز دیدن فرمایید .

انواع بالابر های هیدرولیک

انواع بالابر های هیدرولیک

بالابرهای هیدرولیک از مغازه معمولی ( بالابر هیدرولیک مغازه) گرفته تا کارخانجات بزرگ کاربرد دارند و معمولا از آنها برای بالا بردن بار ( باربر ) و نفر ( نفر بر) استفاده می کنند.  این بالابر ها براساس نحوه اتصال پیستون به کابین به سه دسته تقسیم می شود .

 • بالابر های هیدرولیک جک کنار .
 • بالابر های هیدرولیک جک مستقسم کابین .
 • بالابر های هیدرولیک جک مستقیم کناری.

این بالابرها به دلیل سهولت نصب ، قیمت مناسب ، سادگی و کارایی بالا در اکثر مغازه ها ، خانه ها و مراکز تجاری و غیر تجاری مورد استفاده قرار می گیرند .

اجزای اصلی بالابر های هیدرولیک عبارتند از:

 • پیستون درون یک استوانه .
 • مخزن روغن .
 • پمپ بالابر .
 • موتور هیدرولیک .
 • شیر فلکه .

معمولاً بالابرهای هیدرولیکی دارای یک اتاق ( چاله) برای قرارگیری موتور و پمپ  و همچنین مخزن روغن می باشد. بنابراین به فضای بیشتری از آنچه انتظار می رود نیاز  خواهید داشت .

بالابر هیدرولیک به چند دسته تقسیم می شوند؟

بالابر ها بر حسب مکانیزم و کاربرد هایی که دارند به دو دسته ی کلی تقسیم می شوند :

1-بالابر هیدرولیک ثابت

این بالابر ها در خطوط تولیدی ها و انباری ها در جهت جابه جایی بار های سنگین و تخلیه آن ها از خودرو ها و کامیون ها مورد استفاده قرار می گیرد و دارای مکانیز های هیدرولیکی ، زنجیری و کابلی می باشند.این بالابر ها عموما نیاز به یک چاهک داشته که درون آن قرار بگیرند.

الف-بالابر هیدرولیک ثابت جک هیدرولیک مستقیم=جک هیدرولیک این بالابر مستقیمابه میز بار متصل شده است که موجب می شود آن را به سمت بالا هدایت کند.

ب-بالابر هیدرولیک ثابت زنجیری و کابلی=چرخ زنجیر این بالابر یا قرقره ی کابل توسط جک از کورس حرکت می کند در نتیجه نیرو توسط زنجیر یا کابل به میز منتقل و کل مسیر را طی می کند.

پ-بالابرهای ثابت آکارئونی=در این بالابر مکانیزم قیچی توسط جک باز شده و منجر به تامین ارتفاع مورد نظر می شود.

2-بالابر هیدرولیک سیار

از این بالابرها در جهت کار جابه و جایی افراد در ارتفاعات همانند رنگ آمیزی ، نصب تجهیزات ، ساخت و ساز ها و… استفاده می شود.بالابرهای سیار دارای دو نیروی حرکتی چون خود کششی یا هلی باشند.

نیروی خود کششی به وسیله کابل برق یا دیزلی حرکت می کند و راحتی را برای اپراتور ایجاد کرده که به جای هل دادن از جوس استیکی که در زیر دستگاه تعبیه شده است آن را جا به جا کند.اما در بالابر سیار هلی گاها به یک نفر الی چند نفر برای جابه جایی دستگاه نیاز است.

الف-بالابر هیدرولیک سیار افقی-عمودی=به این دستگاه ها بوم لیفت نیز گفته می شود و برای کار در ارتفاعات ، جابه جایی نفرات و دسترسی به نقاط جانبی استفاده می شود.از آن جهت که این دستگاه ها از مکانیزم هیدرولیک برخوردار هستند در نتیجه امنیت بالایی را دارند.از انی دستگاه می توان به بالابر های مفصلی ، تلسکوپی نیز اشاره کرد.

ب-بالابر هیدرولیک سیار عمودی=همان گونه که از نامشان پیداست توانایی حمل بار به صورت عمودی را دارند مانند بالابر های آرکادئونی.

بالابر ها به چند دسته تقسیم می شوند؟

بالابر ها به چند دسته تقسیم می شوند؟

قیمت بالابر هیدرولیک

قیمت بالابر های هیدرولیک به عوامل و آیتم های متفاوتی بستگی دارد . جدای از اینکه نفربر باشد یا باربر عوامل زیر در قیمت این محصول موثر است .

 • مقدار بهینه بودن در مصرف برق .
 • حداقل عمق چاله مورد نیاز هنگام نصب .
 •  دارا بودن یا نبودن قفل دستی ضد سقوط .
 • سنسور ها و علائم هشداری که جهت ایمنی بالابر در نظر گرفته شده است .
 • حداکثر ارتفاعی که قادر است جابجا شود .
 • نوع آلیاژ بکار رفته در ساخت جک ها و سیلندر ها .
 • تعداد جک های هیدرولیکی که در ساخت بالابر بکار رفته است .
 • امکاناتی بالابر در زمان قطع برق .
 • دارا بودن سنسور های امنیتی .
 • دارا بودن یا نبودن شیر هیدرولیک ترکیدگی و فشار شکن (relif valve) .
 • مقدار قدرت موتور خانه الکتروهیدرولیک .
 • ابعاد و ظرفیت های مختلف بالابر که به محیط و درخواست مشتری بستگی دارد .

خرید بالابر هیدرولیک

اگر قصد خرید بالابر برای منزل ،مغازه یا واحد صنعتی خود را دارید پیشنهاد می کنیم ابتدا از کارشناسان این کار بخواهید تا جایی که قصد دارید بالابر در آنجا نصب کنید را بازدید کنند و سپس اقدام به خرید نمایید .

شرکت آتیه بالابر یکی از معتبرترین شرکت ها در زمینه فروش بالابر های هیدرولیکی بوده و سال ها در زمینه فروش انواع بالابر، آسانسور و…  فعالیت دارد . لذا می توانید برای مشاوره و قیمت بالابر های هیدرولیکی از کارشناسان مجرب این شرکت بهره مند شوید .

باربر هیدرولیکی چیست؟

باربر هیدرولیکی از انواع بالابر هیدرولیکی نیز یکی از محصولات شرکت آتیه بالابر است که بار و وسایل را بین طبقات منتقل می کند. باربر هیدرولیکی دارای انواع گوناگون با ایمنی های مختلف است. این باربر ها مزایای فراوانی دارند که از جمله آن بی سر و صدا بودن ، ایمنی بالا ، قدرت بالا و… می باشد.

نفربر هیدرولیکی چیست ؟

نفربر هیدرولیکی نیز یکی از انواع بالابر هیدرولیکی است. این دسته از دستگاه ها افراد را بین طبقات جابه جا می کنند. نفربر هیدرولیک از قانون پاسکال پیروی می کند. امروزه این نفربر ها در ساختمان های بلند ، ساختمان های نیمه کاره ، انتقال افراد مسن و … کاربرد فراوانی دارد. امنیت نفربر ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

خودرو بر هیدرولیکی چیست ؟

خودرو بر هیدرولیکی یک وسیله مفید برای جابه جایی اتوموبیل ها است . با اعمال فشار روی پیستون ها قدرت لازم برای بالابردن خودرو ایجاد می شود. این وسیله برای پارکینگ های بدون سطح شیبدار و تعمیرگاه ها حیاتی است.

شرکت آتیه بالابر : 09120879186

https://balabar-asansor.ir
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *